Komora hiperbaryczna

Terapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda leczenia chorób i dolegliwości polegająca na oddychaniu 100% tlenem podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia. Przebywanie w komorze hiperbarycznej skutecznie wysyca tkanki tlenem. Tlen przenika do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym.

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu tlen dociera do miejsc, do których na co dzień nie ma szans się przedostać.

Terapia hiperbaryczna:

  • pobudza do życia uśpione komórki i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie,

  • usprawnia regenerację tkanek,

  • przyśpiesza gojenie się ran,

  • spowalnia procesy starzenia,

  • zmniejsza stany zapalne,

  • skutecznie leczy infekcje bakteryjne, fibromialgię, czy boreliozę,

  • jest stosowana w rehabilitacji onkologicznej, szczególnie po radioterapii.

Terapia w komorze hiperbarycznej jest szczególnie zalecana w przypadku trudno gojących się ran, migren, częstych bólów głowy, bezsenności, dużego obciążenia stresem, depresji, udarów mózgu i zaburzeń ze spektrum autyzmu u dzieci. 

 

Tlenoterapia hiperbaryczna wykorzystywana jest również w sporcie - nazywana jest naturalnym (dozwolonym) dopingiem. Korzystają z niej zawodowi sportowcy i amatorzy. Zabiegi w komorze hiperbarycznej gwarantują szybsza regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukują deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po kontuzji. Dzięki terapii zwiększa się ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Ponadto poprawia się metabolizm i zmniejsza się poziom odwodnienia organizmu. 

Z zabiegów w komorze hiperbarycznej regularnie korzysta wielu znanych sportowców, między innymi golfista Tiger Woods, piłkarz Cristiano Ronaldo, pływak Michael Phelps, tenisista Novak Djokovic, koszykarz LeBron James, zawodnik MMA Daniel Cormier.

Zabieg jest bezbolesny – polega na wdychaniu leczniczego tlenu w specjalnie skonstruowanej komorze hiperbarycznej pod okiem wykwalifikowanego personelu.

 

Zaleca się stosowanie serii min. 5 zabiegów w możliwie najkrótszym odstępie czasowym (najlepiej codziennie). 

ul. Centralna 27
05-816 Opacz-Kolonia
vis-a-vis stacji WKD

Godziny otwarcia

Pon-Pt:  08:00-19:00

Sob:  09:00-14:00

©2020 by Anna Kimak