mgr Alicja Wójcik

Fizjoterapeutka

Nazywam się Alicja Wójcik. Jestem absolwentką kierunku Fizjoterapia oraz Wychowanie Fizyczne z tytułem Magistra.

W przeszłości zawodowo trenowałam sportowy taniec towarzyski, w którym uzyskałam mistrzowską międzynarodową klasę „S”. Po zakończeniu swojej kariery tanecznej zdecydowałam się podjąć studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, by dalej móc uczestniczyć w sporcie, lecz już jako ktoś, kto będzie dbał o zdrowie i kondycję fizyczną zawodników.

Jestem licencjonowaną instruktorką fitness, tańca sportowego oraz gimnastyki korekcyjnej. Aktywnie działam w projektach sportowych osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. W 2019 roku jako wolontariuszka uczestniczyłam w sekcji Olimpiad Specjalnych w evencie Go Active Show. Od 2020 roku jestem członkiem kadry trenerskiej sekcji piłkarskiej przy FCBEscola Varsovia (oddział sekcji piłkarskiej FC Barcelona w Warszawie) dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

W Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie realizuję się również w pracy naukowej. Mam już za sobą aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych wraz ze zdobyciem II miejsca prezentując temat „Charakterystyka obciążenia stóp w sportowym tańcu towarzyskim”. Jestem jednocześnie autorką artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie Praktyczna Fizjoterapia pt. „Poziom sprawności fizycznej i funkcjonalnej młodych zawodników sportowego tańca towarzyskiego”. Uczestniczyłam już w wielu konferencjach naukowych o różnej tematyce z dziedziny kultury fizycznej i medycyny. W niedalekiej przyszłości chciałabym kontynuować swoją edukację na studiach doktoranckich.

Poza spełnianiem się w pracy jako fizjoterapeutka, prowadzę również zajęcia taneczne w szkole tańca, a w przyszłości planuję założyć własną.

W fizjoterapii najbardziej fascynuje mnie terapia manualna i praca w szeroko pojętej ortopedii. Moim największym marzeniem jest współpraca ze sportowcami. Uwielbiam pracować z ludźmi w każdym wieku, dlatego też nie chcę się w tym zakresie ograniczać.

ul. Centralna 27
05-816 Opacz-Kolonia
vis-a-vis stacji WKD

Godziny otwarcia

Pon-Pt:  08:00-19:00

Sob:  09:00-14:00

©2020 by Anna Kimak