Alicja Wójcik

Magister Fizjoterapii

Absolwentka dwóch kierunków studiów z tytułem Magistra: Fizjoterapii oraz Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. 

Specjalistka gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej, dyplomowana instruktorka fitness oraz tańca sportowego. 

W przeszłości zawodniczka sportowego tańca towarzyskiego z mistrzowską międzynarodową klasę „S”. 

Obecnie jako fizjoterapeutka zajmuje się leczeniem schorzeń w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej. Na co dzień pracuje z pacjentami przed- i pooperacyjnymi, z bólem ostrym i chorobami przewlekłymi narządu ruchu. Prowadzi treningi medyczne i funkcjonalne z indywidualnie dobranym dla każdego podopiecznego programem ćwiczeń. 

Mgr Alicja Wójcik współpracuje z zawodnikami wielu dyscyplin sportowych, m.in. lekka atletyka, tenis ziemny, akrobatyka, sportowy taniec towarzyski i inne. 

Aktywnie działa w projektach sportowych osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. W 2019 roku jako wolontariuszka uczestniczyła w sekcji Olimpiad Specjalnych w evencie Go Active Show. W 2020 roku była członkiem kadry trenerskiej sekcji piłkarskiej przy FCBEscola Varsovia (oddział sekcji piłkarskiej FC Barcelona w Warszawie) dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. 

Ponadto mgr Wójcik spełnia się również w pracy naukowej. Ma już za sobą aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych wraz ze zdobyciem II miejsca prezentując temat „Charakterystyka obciążenia stóp w sportowym tańcu towarzyskim”. Jest autorką artykułu naukowego opublikowanego w bieżącym roku w czasopiśmie Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja pt. „Poziom sprawności fizycznej i funkcjonalnej młodych zawodników sportowego tańca towarzyskiego”. 

Uczestniczyła już w wielu konferencjach naukowych o różnej tematyce z dziedziny kultury fizycznej i medycyny. Prowadzi szeroką gamę badań wśród zawodników sportowego tańca towarzyskiego. Ma już za sobą pomiary obciążeń kończyn dolnych, równowagi oraz sprawności fizycznej i funkcjonalnej młodszych a także starszych tancerzy. W niedalekiej przyszłości planuje kontynuować swoją edukację na studiach doktoranckich.

Poza spełnianiem się w pracy jako fizjoterapeutka, prowadzi również zajęcia taneczne w szkole tańca, a w przyszłości planuje założyć własną.

KURSY I SZKOLENIA: 

  • specjalizacja GIMNASTYKA KOREKCYJNA – ukończona z wynikiem bardzo dobry, AWF Warszawa 

  • specjalizacja instruktorska FITNESS – nowoczesne formy gimnastyczne – ukończona z wynikiem bardzo dobry, AWF Warszawa

  • specjalizacja instruktorska TANIEC SPORTOWY, WSKFiT Pruszków

  • kurs „Roller – zastosowanie w treningu”, AWF Warszawa 

ul. Centralna 27
05-816 Opacz-Kolonia
vis-a-vis stacji WKD

Godziny otwarcia

Pon-Pt:  08:00-19:00

Sob:  09:00-14:00

©2020 by Anna Kimak