• Opacz Centrum Rehabilitacji

Kriokomora w Opacz Centrum Rehabilitacji

Kriokomora, co to jest i jak wygląda zabieg?

Terapia zimnem popularna jest na całym świecie, uznawana od lat za istotny element leczenia pacjentów, a także znakomita forma odnowy biologicznej, również w zawodowym sporcie.

Na wstępie wyjaśnijmy czym w ogóle jest i jak wygląda zabieg w kriokomorze w Opacz Centrum Rehabilitacji. Krioterapia ogólnoustrojowa to zabieg, podczas którego na organizm działamy temperaturami poniżej -110 stopni Celsjusza, wytwarzanymi przez ciekły azot. Pobyt w komorze trwa maksymalnie 3 minuty.

W kriokomorze przebywamy w odpowiednim ubraniu: mężczyźni w bawełnianych spodenkach, kobiety w  jedno- lub dwuczęściowym bawełnianym kostiumie. Konieczne są też rękawiczki i grube, długie skarpety oraz obuwie ochronne np. drewniaki, które znajdziecie Państwo w naszym w Centrum. Przed wejściem do komory zdejmujemy wszystkie metalowe przedmioty tj. biżuteria, okulary, zegarki itp. Ciało powinno być wysuszone oraz wolne od wszelkich kremów lub maści. Przed wejściem do kriokomory kontrolujemy ciśnienie krwi i tętno. Podczas zabiegu pacjent wykonuje minimalne ruchy w kriokomorze, mając stały kontakt z personelem kontrolującym procedurę. Bezpośrednio po skończonej sesji wykonujemy ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty.


Kriokomora, po co i dla kogo?

Spektrum działania zabiegu zimnem jest ogromne. Mnóstwo korzyści wyniosą z niego osoby odczuwająca bóle układu mięśniowo-szkieletowego, a także po różnego rodzaju urazach oraz sportowcy, którzy wiedzą jak istotna jest właściwa regeneracja organizmu.

Do efektów i działań kriokomory możemy m.in. zaliczyć:

Działanie przeciwbólowe

Znakomitą regenerację powysiłkową

Przekrwienie, odżywienie, regenerację tkanek

Redukcję stanów zapalnych

Zmniejszenie obrzęków

Wzrost odporności organizmu

Poprawę nastroju, wydzielenie endorfin


Krioterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, ale istnieją przeciwwskazania, do których należą choroby: nowotworowe, układu krążenia, układu oddechowego, a także problemy z tarczycą, uszkodzenia skóry, wrażliwość na zimno oraz metalowe elementy w ciele. Zalecamy konsultację lekarską przed skorzystaniem z kriokomory.

95 wyświetlenia