Tecar standard

Terapia Tecar to nowatorska metoda w fizjoterapii, która początkowo stosowana była w leczeniu wysokiej klasy sportowców. Obecnie korzystać z niej może szerokie grono osób, które cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego.  

Działanie terapii Tecar oparte jest na użyciu fali radiowej wysokiej częstotliwości, która działa na zasadzie przepływu prądu poprzez wywołanie efektu oporu. Głębokie ogrzanie tkanek powoduje biostymualcję komórkową. Wpływa to na unaczynienie tkanek, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co z zatrzymuje postęp schorzenia i przyspiesza proces regeneracji. 

Metodę tę wykorzystuje się w terapii chorób kości, urazów wiązadeł i mięśni. Jest skuteczna w leczeniu przykurczów, naciągnięć, skręceń, obrzęków, bólów mięśni, uszkodzeń wiązadeł, zapaleń ścięgien, kaletki maziowej oraz skóry. Efekty terapii, czyli zmniejszenie bólu i opuchlizny, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dlatego też ta metoda jest tak popularna wśród sportowców. Pozwala bowiem na szybki powrót do sprawności, nawet po poważnych kontuzjach. Z terapii Tecar korzystają m.in. fizjoterapeuci drużyn sportowych tj. FC Barcleona, AC Milan czy Trentino Volley.

Tecar standard